Bursztynowe odmładzanie skóry – redermalizacja anty-aging
Symulatory tkankowe

Bursztynowe odmładzanie skóry – redermalizacja anty-aging

Preparaty
Ceny promocyjne!
Xela Rederm® 1,1%
900
449
za 1ml
Xela Rederm® 1,8%
1000
499
za 1ml
Xela Rederm® 2,2%
1100
549
za 1ml
Zadzwoń
Opis zabiegu

Od pewnego czasu w dermatologii estetycznej i terapiach anti-aging zyskują na popularności procedury należące do typu zabiegów prewencyjnych, czyli chroniących przed starzeniem się skóry i zapobiegające tego typu problemom. Coraz częściej chcemy dbać o skórę zawczasu, niż później likwidować skutki starzenia. 

Teraz pojawia się coś zupełnie nowego - bursztynian sodu, dzięki któremu komórki naszej skóry oddychają lepiej. Redermalizacja, czyli odbudowa skóry to skuteczny sposób na walkę z objawami starzenia się. Zabieg redermalizacji pozwala na skuteczną prewencję, a także na odbudowę skóry już dotkniętej upływem czasu. Redermalizacja to nowa metoda prewencji starzenia się skóry, która polega na połączeniu działania regulującego procesy oddychania w komórkach, blokowaniu wolnych rodników i głębokiemu nawilżeniu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych preparatów Xela Rederm® szwajcarskiej firmy Hyalual zawierających bursztynian sodu oraz kwas hialuronowy, następuje regulacja biochemicznych i fizjologicznych procesów w komórkach. Bursztynian sodu jest specyficznym sensorem tlenu w komórce i pomaga uruchomić specyficzne, alternatywne szlaki pobudzające komórkę do wzrostu w środowisku o niskim stężeniu tlenu. W stężeniach fizjologicznych zapobiega uszkodzeniom genomu (DNA i RNA) i lipidów błon komórkowych, dzięki czemu przeciwdziała niedotlenieniu i degeneracji tkanek podczas starzenia skóry. 

Bursztynian sodu po raz pierwszy został zamknięty w preparacie Xela Rederm®. Poza nim preparaty te zawierają również znany nam doskonale kwas hialuronowy. Bursztynian sodu jest aktywnym składnikiem preparatów, natomiast kwas hialuronowy wspomaga jego działanie dzięki przywracaniu równowagi wodnej. Xela Rederm® to pierwszy preparat na rynku, który bezpośrednio wpływa na wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skóry, poprawę oddychania komórkowego, transportu jonów, syntezę kolagenu, elastyny i białek oraz wzrost mikrokrążenia. Dzięki temu żywotność komórek wzrasta i mają one większą ochronę przed uszkodzeniami.

Redermalizacja może być stosowana w każdym wieku. U młodych osób traktuje się ją jako profilaktykę przeciwzmarszczkową, a terapia rozpoczyna się w momencie, kiedy zmarszczki nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Dojrzałe osoby poddające się tej metodzie mają z kolei możliwość poprawy struktury i jakości skóry oraz redukcji zmarszczek. 

Redermalizacja jest skuteczna również w przypadku skóry zniszczonej promieniowaniem UV, paleniem papierosów czy zanieczyszczeniem środowiska. To również doskonały sposób na zniwelowanie blizn czy przebarwień, szczególnie posłonecznych. Ten innowacyjny zabieg wygładzi drobne zmarszczki na czole, policzkach, podbródku oraz w okolicach ust. Poprawi opadające powieki i brwi oraz owal twarzy. Dzięki redermalizacji zyskujemy młodszą, zdrowszą, rozjaśnioną i bardziej elastyczną skórę, która ma również lepszą strukturę.

Zabieg polega na iniekcji preparatów metodą mezoterapii. Redermalizację stosuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie i pod oczy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, w przypadku niskiej tolerancji na ból, można zastosować krem znieczulający.

Zaraz po zabiegu z użyciem bursztynianu sodu każdy z pacjentów odczuwa i widzi natychmiastową poprawę jakości skóry, staje się ona sprężysta, elastyczna, wypełniona i dotleniona. Ten naturalny składnik preparatu hamuje niedotlenienie i degenerację tkanek. Wykazuje silne działanie przeciwutleniające, ponieważ efektywnie blokuje wolne rodniki. Regeneruje skórę, poprawiając jej teksturę i wygląd już po pierwszym zabiegu. Wpływa pozytywnie na fitoblasty, przez co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Zapobiega uszkodzeniom genomu (DNA oraz RNA) lipidów i błon komórkowych. Bursztynian sodu wpływa również na mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu skóra absorbuje więcej tlenu. A to wszystko dzięki jego naturalnym właściwościom regeneracyjnym.
 
Czas trwania zabiegu: 15 - 20 minut