Likwidacja zmarszczek botoksem
Botoks

Likwidacja zmarszczek botoksem

BOTOKS

Letybo
Cena promocyjna

Allergan / Bocouture
Cena promocyjna

1 okolica

500

249

700

349

2 okolice

1000

499

1300

649

3 okolice

1300

649

1700

849

Leczenie bruksizmu

1300

649

Leczenie nadpotliwości
(dłonie, pachy, stopy)

1700

849
Zadzwoń
Opis zabiegu

Wstrzykiwanie botoksu na twarz

Wygładzanie zmarszczek

Wstrzykiwanie botoksu pomaga w mało inwazyjny sposób wygładzić, a nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, tj.: kurze łapki, zmarszczki na czole i tzw. zmarszczkę lwią między brwiami. Stosuje się je także do uniesienia opadających kącików ust, tzw. zmarszczek palacza nad górną wargą, oraz na „pomarańczową skórkę” na brodzie. Nowością jest wykorzystywanie botoksu do leczenia zmarszczek na szyi i dekolcie.

Zabiegi na twarz - dla kogo jest usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem?

Na usuwanie zmarszczek mimicznych w większości decydują się panie w średnim wieku, ale coraz częściej z takich zabiegów korzystają również osoby około trzydziestki. Wczesne i regularne stosowanie botoksu zapobiega nadmiernemu starzeniu się skóry.

Zabieg wygładzania zmarszczek botoksem nie jest bolesny i trwa kilkanaście minut.

Wstrzykiwanie botoksu trwa tylko kilkanaście minut, Przed samym zabiegiem lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Jedyna forma znieczulenia to schłodzenie lodem. Nie ma potrzeby stosowania bardziej radykalnych środków, bo kolejne wkłucia odczuwa się zaledwie jak ugryzienia komara. Nawet bardzo wrażliwe pacjentki przyznają, że zabieg nie jest bolesny.

W obrębie czoła preparat wstrzykuje się zazwyczaj w ośmiu miejscach, w okolicy kurzych łapek w trzech po każdej stronie, a na dolnych powiekach w jednym lub dwóch na każdej z nich. Doświadczony lekarz tak dobierze ilość preparatu, żeby twarz zachowała jednak pewną ruchomość. Po zabiegu skóra jest ponownie schładzana i smarowana kremem z witaminą K, który ma chronić przed powstaniem siniaków. Przez trzy godziny nie można masować twarzy, schylać się ani kłaść, ponieważ mogłoby to spowodować spłynięcie preparatu do niższych partii twarzy.

Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy. Potem działanie toksyny botulinowej nieco słabnie, chociaż zdarzają się osoby, które zauważają je nawet przez 8-10 miesięcy.

Dla kogo Botoks? W rękach doświadczonego specjalisty jest bezpieczny.

Podaje się go w niewielkich ilościach, działa miejscowo, nie jest wchłaniany do organizmu, a po paru miesiącach nie ma po nim śladu. Jeśli zabiegi na zmarszczki wykonuje doświadczony lekarz, nie trzeba się martwić o efekty uboczne ani o późniejszą mimikę.

Jak przygotować się do zabiegu wygładzania zmarszczek botoksem i ile kosztuje botoks?

Przed zabiegiem nie musisz robić żadnych badań. Wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty. Lekarz zapyta, czy nie cierpisz na chorobę neurologiczną polegającą na osłabieniu siły mięśniowej, a także czy nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Obejrzy też dokładnie twoją skórę. Jeśli pojawił się na niej jakiś stan zapalny, np. intensywny trądzik, z zabiegiem trzeba się będzie wstrzymać do wyleczenia, botoksu nie wstrzykuje się, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy. Mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.