Wypełnianie doliny łez, usuwanie cieni pod oczami
Zabiegi kwasem hialuronowym

Wypełnianie doliny łez, usuwanie cieni pod oczami

Preparaty
Ceny promocyjne!
Dermaheal / Persebelle
600
399
Teosyal Redensity II
1400
699
za 1 ml
Autologiczna terapia osoczem
1500
899
Zadzwoń
Opis zabiegu

Jak zmniejszyć dolinę łez?

W procesie starzenia okolicy oczu ogromną rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej oraz wiotczenie skóry. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica oczodołu i przyśrodkowa część policzków. Poza tym głębiej pod skórą zachodzą również procesy wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka. W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego.

Na czym polega zabieg dolina łez?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”. Podajemy zazwyczaj od 0,2 ml do 0,5 ml preparatu na każdą dolinę, w zależności od wielkości i głębokości zagłębienia.

Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją kremem znieczulającym. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu doliny łez?

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się „doliny łez” pod oczami. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.

Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami i na policzkach, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Kiedy widoczne są efekty po zabiegu doliny łez?

Satysfakcjonujący efekt, który udało się uzyskać po 1-2 zabiegach, zazwyczaj utrzymuje się 12-18 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 - 18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami najczęściej są efektem nieprzespanej nocy i zmęczenia, co prowadzi do zastoju limfy w tej okolicy. Sińce mają uwarunkowania genetyczne. Często spotyka się osoby z zasiniałą okolicą oka i tłumaczy, że "taki jej urok". To prawda, bo dziedziczymy rozmieszczenie zarówno podskórnej tkanki tłuszczowej, jak i sieci naczyń krwionośnych. Intensywne zabarwienie pod okiem może być skutkiem palenia papierosów (tzw. skóra palacza- szara i zasiniała pod okiem), nadużywania alkoholu i picia nadmiernej ilości kawy. Najczęstszym powodem powstawania cieni pod oczami jest jednak wiek. W wyniku procesów starzenia się skóra w okolicy oka staje się cienka, wręcz pergaminowa, uwidaczniając całą sieć naczyń krwionośnych. Mają one zabarwienie od niebieskiego do ciemnofioletowego, przez co skóra pod okiem wygląda na delikatną i siną.

Profesjonalny zabieg Dermaheal Dark Circle Solution to preparat o działaniu silnie regenerującym i likwidującym cienie pod oczami. Jako jeden z nielicznych zapobiega gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni wokół oczu. Idealnie rozjaśnia, rozświetla oraz nawilża skórę wokół oczu, redukując oznaki zmęczenia – dając efekt świeżego i promienistego spojrzenia tuż po zabiegu. Dermaheal Dark Circle Solution doskonale radzi sobie również z wygładzeniem powstałych zmarszczek wokół oczu, tworząc tym samym barierę do ich odnawiania w przyszłości.

Dermaheal Eyebag Solution to innowacyjny koktajl do mezoterapii z unikalnymi peptydami biomimetycznymi, zwalczający worki i opuchnięcia wokół oczu. Unikalne połączenie peptydów biomimetycznych poprawia mikrokrążenie i stymuluje drenaż redukując worki i opuchnięcia wokół oczu oraz zapobiegając zastojom limfatycznym.

Autologiczna terapia osoczem

Alternatywą dla wypełniania kwasem hialuronowym w likwidowaniu doliny łez jest terapia autologicznym osoczem. Jest to innowacyjna i bezpieczna terapia wykorzystująca spektakularne połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Przełomowa technologia frakcjonowania własnej krwi pacjenta pozwala pozyskać dwie frakcje fibryny bogatopłytkowej. Fibryna komórkowa, to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regeneracji. Fibryna strukturalna, to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

W wyniku powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegów będą: wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i gęstości skóry oraz regeneracja naskórka oraz skóry właściwiej. Plasma Complex wypełnia przestrzenie tkankowe, szczególnie miejsca zwiotczałe, pomarszczone, wysuszone, które wymagają odbudowy i przywrócenia prawidłowego ukrwienia, tj. okolice oczu, łuk jarzmowy, powierzchnia policzka, szyja, dekolt, czy rowek między piersiami.